Ana sayfa Oyuncular Kefaret Münevver Demir Kimdir? Ayşegül Cengiz

Kefaret Münevver Demir Kimdir? Ayşegül Cengiz

0
Ayşegül Cengiz Dizileri
Kefaret Münevver Demir Kimdir?

Tecrübeli oyuncu Kefaret Münevver Demir kimdir ve canlandıran Ayşegül Cengiz dizileri, eşi, boyu ve kaç yaşında gibi soruların cevapları.

Kefaret Oyuncu Kadrosu konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kefaret Münevver Demir Kimdir?

Bu karakterimizin çocukluğu pek de iyi geçmemiştir. Çok küçük yaşta sırtına büyük sorumluluklar yüklenmiştir. Henüz kendisi 8 yaşındayken küçük kardeşi Sinan Demir‘e bakmak zorunda kalmıştı. Annesi ne yazık ki ona sevgi göstermemiş, hatta itip kakmıştır, zaten bir süre sonra da hem anne hem de babasını kaybetmiştir.

Fakat, babaannesi daha düzgün davranan ve onlar için didinen birisiydi. Ebeveynleri öldükten sonra çocuklara gecekondu dahi olsa bir ev almış ve onların başına bir çatı bırakmıştır. Bu evi büyük emekler ile çalıştığı fabrikadan tazminat ve üzerine borçlanarak ancak alabilmiştir.

Ayşegül Cengiz kimdir?

Yaşı:10 Aralık 1974
Boyu:1,60 m
Kilosu:52 kg
Nereli:Antalya
Eşi, Sevgilisi:Mehmet Akman, eşi.

Pek çok alanda kendini geliştiren güzel oyuncu 1974 yılında Antalya’da dünyaya gelmiştir. İlk olarak İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tamamlamıştır, burada okurken tiyatro topluluğunda uzun süre yer almıştır, bu da onu oyunculuğa ve tiyatro ya yönetmeye başlamıştır.

Kendisi daha sonra aile hekimi uzmanı olmuştur ve epey bir süre bu şekilde çalışmıştır, tahminen yaklaşık 10 yıl. Televizyon kariyerinden bahsedecek olursak ilk yapımı Pardon! Kim, Ben mi? isimli kısa filmde 2013 yılında yer almıştır, bu da onun ilk tecrübesi olmuştur.

Fakat asıl büyük tecrübesi ve onu tanıtan dizi ise 2013-2014 yılları arasında yer aldığı Merhamet dizisidir, burada Kara Hatice karakterini tam 40 bölüm canlandırmıştır, tabi bu da değerli bir tecrübedir. Oyuncu genel olarak her yıl bir yapımda yer almaktadır, toplamda ise 9 yapımda yer almıştır.

Ayşegül Cengiz dizileri, oynadığı diziler

  • Yarım Kalan Aşklar
  • Hayat Sırları
  • İçimdeki Fırtına
  • Analar ve Anneler
  • Merhamet
Önceki makaleKefaret Nil Anıl Kimdir? Ege Kökenli Dizileri, Boy
Sonraki makaleKefaret Arzu Kendir Kimdir? Mine Kılıç Dizileri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here