Ana sayfa Oyuncular Kefaret Kadir Kınar Kimdir? Yusuf Atala Dizileri

Kefaret Kadir Kınar Kimdir? Yusuf Atala Dizileri

0
Yusuf Atala Dizileri
Kefaret Kadir Kınar Kimdir?

Tecrübeli oyuncu Kefaret Kadir Kınar kimdir ve canlandıran Yusuf Atala oynadığı diziler, yaşı ve eşi, kızı gibi diğer merak edilen kişisel detaylar.

Kefaret Oyuncu Kadrosu konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kefaret Kadir Kınar Kimdir?

Ölümler ile mücadele eden ve bu hayatta biraz yalnızlık çeken orta yaşlarının sonunda bir karakterdir. Gençken babasının ölmesi sonucu tüm yük onun sırtına yüklenmiş ve ailesine bakmak zorunda kalmıştır, fabrikada ve taksicilik yaparak hayat ile mücadele etmiştir.

Büyümüş, aile kurmuş fakat bu kez de karısını hastalık sonucu kaybetmiştir. Üç çocuk sahibidir, karısını çok sevmekteydi, fakat çocuklar ile mücadele etmek ve 30’lu yaşlarından bu yana yalnız olmak onu üzmektedir. Münevver hanıma karşı derin duyguları vardır, onu çocuklarına şefkat gösterecek bir anne olarak görür.

Yusuf Atala kimdir?

Yaşı:4 Mart 1957
Boyu:1,82 m
Kilosu:85 kg
Nereli:İstanbul
Eşi, KızıKızı Bükre Atala ve eşi bilinmiyor.

1957 yılında İstanbul’da doğan oyuncu ilk olarak Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda Yayın Basın bölümünü tamamlamıştır. Kendisi daha çok rol aldıkça tecrübelenen ve kendini oldukça geliştiren bir isimdir. Özellikle diksiyon ve spikerlik alanında eğitim vermesiyle bilinmektedir.

Kariyer basamaklarını yavaş yavaş, uzun süreçli çalışmalar ile oluşturmuştur. İlk olarak 1987 yılında Uzaylı Zekiye dizisinde yer almıştır, daha sonra ise 10 yıl içerisinde Çökertme filmi dahil toplam 3 bilinen projesi vardır.

Kendisini en çok tanıtan ve değerli tecrübeler elde ettiği yapımlar ise 2003 yılında 44 bölüm yer aldığı Kampüsistan dizisi ve en önemli yapımı olan 2006 yılında yer aldığı 124 bölüm yer aldığı Yaprak Dökümü dizisidir ve burada Ahmet karakterini canlandırmıştı. 124 bölüm yer alması ve dizinin tutması kariyeri açısından iyi bir gelişmeydi.

Yusuf Atala dizileri, oynadığı diziler

  • Pis Yedili
  • Yaprak Dökümü
  • Kampüsistan
  • Dadı
  • Ah Şu Komşularımız
  • Uzaylı Zekiye
Önceki makaleKefaret Can Kimdir? Göktan Oktay Göztepe Dizileri
Sonraki makaleKefaret Ayşe Çandır Kimdir? Ayşe Tunaboylu Dizileri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here