Ana sayfa Oyuncular Bozkır Arslanı Celaleddin Türkan Hatun Kimdir? Gülenay Kalkan

Bozkır Arslanı Celaleddin Türkan Hatun Kimdir? Gülenay Kalkan

0
Gülenay Kalkan Dizileri
Bozkır Arslanı Celaleddin Türkan Hatun Kimdir?

Tarihin güçlü kadınlarından birisi olan Bozkır Arslanı Celaleddin Türkan Hatun kimdir, canlandıran Gülenay Kalkan dizileri, kaç yaşında, eşi ve boyu gibi detaylar.

Diğer oyuncular için Bozkır Arslanı Celaleddin Oyuncu Kadrosu konusuna gidebilirsiniz.

Bozkır Arslanı Celaleddin Türkan Hatun Kimdir?

Tarihin en güçlü kadınlarından birisi olan bu karakterimiz Sultan Alaeddin‘nın annesidir, fakat aralarında büyük bir nüfus çatışması vardır, iki tarafta çok güçlü olunca bu çatışma ne yazık ki son bulmamakta ve aynı zamanda devleti güçsüz düşürmektedir.

Bir taraftan Cengiz Han‘ın baskısı ve yenilmezliği dururken, bu ikilinin kendi arasındaki nüfus çatışması olaylara tuz biber olur. En büyük şehzade olan Celaleddin tüm olanlara dur diyecektir, hem Cengiz Han‘ın yenilmezliğine hem de kendi ailesinin sorunlarına çözüm bulmaya çalışacaktır.

Gülenay Kalkan kimdir?

Yaşı:26 Nisan 1959
Boyu:1,78 m
Kilosu:62 kg
Nereli:Ankara
Eşi, Sevgilisi:Tarık Ünlüoğlu (e. 2013)

26 Nisan 1959 yılında Ankara’da dünyaya gelen oyuncu tiyatro alanında pek çok başarı elde etmiş ve bu alanda epey bir emek göstermiştir. Kendisi ilk olarak Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü‘ne başlamış, burayı başarılı bir şekilde bitirdikten sonra yüksek lisansına da aynı alanda ve aynı üniversitede devam etmiştir.

Meslek kariyerinden bahsedecek olursak, kendisi yüksek lisansı bitirdikten sonra Ankara Devlet Tiyatrosu‘nda göreve başlamıştır. Televizyon kariyerinde ise, bilindiği kadarıyla ilk projesi 1991 yılında Suyun Öte Yanı isimli filmdir, epey bir süre ekrandan uzak kaldıktan sonra 2003 yılında Estağfurullah Yokuşu isimli dizide yer almış ve burada Günseli karakteri ile 3 bölüm yer almıştır.

Bu diziden sonra kendisini daha sık ekranlarda görüyoruz, pek çok filmde ve dizide yer aldıktan sonra kendisini 2013 yılında Bugünün Saraylısı isimli dizide 36 bölüm Rezzan Ataman karakteri ile görüyoruz.

Daha sonra ise 2016 yılında Anne dizisinde Cahide Güneş karakterini 33 bölüm canlandırması ve dizinin beğenilmesi ile kariyerinde artık tanınan bir oyuncu olmuştur. En son kendisini Yasak Elma dizisinde görüyoruz. Oyuncu kariyerinin başından günümüze 14 projede yer almıştır.

Gülenay Kalkan dizileri, oynadığı diziler

  • Yasak Elma
  • Anne
  • Bugünün Saraylısı
  • Mazi Kalbimde Yaradır
  • Benden Baba Olmaz
  • Gümüş
  • Ağa Kızı
  • Estağfurullah Yokuşu
Önceki makaleBozkır Arslanı Celaleddin Yönetmeni, Senaristi, Yapımcısı
Sonraki makaleBozkır Arslanı Celaleddin Behram Kimdir? Cemal Hünal

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here