Ana sayfa Oyuncular Bozkır Arslanı Celaleddin Temur Melik Kimdir? Sezgin Erdemir

Bozkır Arslanı Celaleddin Temur Melik Kimdir? Sezgin Erdemir

0
Sezgin Erdemir Dizileri
Bozkır Arslanı Celaleddin Temur Melik Kimdir?

Kahraman olarak anılan Bozkır Arslanı Celaleddin Temur Melik kimdir, canlandıran Sezgin Erdemir oynadığı diziler, yaşı, boyu ve kiminle evli gibi sorular.

Diğer oyuncular için Bozkır Arslanı Celaleddin Oyuncu Kadrosu konusuna gidebilirsiniz.

Bozkır Arslanı Celaleddin Temur Melik Kimdir?

Moğol istilasına karşı koymuş kahramanlardan biridir, tarihte yiğitliği ve kahramanlığı ile anılır, tıpkı Celaleddin gibi. Akın akın gelen askerlere karşı koyacak komutanlardan biri haline gelecektir.

Tarihte trajik şekilde hayatını kaybetmişmiş ve son anına kadar savaşmıştır. Dizi içerisinde özellikle savaş sahnelerinde bu karakteri oldukça çok göreceğiz, bakalım bu tarihi karakteri dizi nasıl işleyecek.

Sezgin Erdemir kimdir?

Yaşı:12 Ocak 1976
Boyu:1,87 m
Kilosu:76 kg
Nereli:İstanbul
Sevgilisi, Eşi:Lale Cangal

Pek çok filmde ve dizide yer alan oyuncu 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kendisi ilk olarak Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü’nü tamamlamıştır, oyuncu olmak istemesi ile bu alanda ilerlememiş ve bu alana yönelmeye başlamıştır.

Kendisini ilk olarak, bilindiği kadarıyla 1997 yılında Böyle mi Olacaktı? isimli dizide görüyoruz, fakat kendini asıl tanıtan dizi Koçum Benim dizisi ile burada Kovboy Barış karakterini canlandırması ve dizinin sevilmesi ile kariyerinde artık olumlu gelişmeler olmaya başladı.

2015 yılında Kertenkele dizisinde Piç Celal karakterini 37 bölüm canlandırarak iyi bir karakter oyuncusu olduğunu da göstermiştir. Fiziksel özellikleri de beğenilen oyuncu aynı yıl Diriliş: Ertuğrul ve Kuruluş: Osman dizisinde Sungur Tekin karakterini onlarca bölüm canlandırdı.

Bu diziler ile artık seyircilerin gönlünü almış ve dizi içerisinde en beğenilen karakterlerden biri haline gelmiştir, şahsen bende bu yapımda kendisini görmekten mutlu oldum. Oyuncu kariyerinin ilk günüden günümüze toplamda 17 projede yer almıştır.

Sezgin Erdemir dizileri, oynadığı diziler

  • Kuruluş: Osman
  • Diriliş: Ertuğrul
  • Kertenkele
  • Cinayet Masası İstanbul
  • Krem
  • Arka Sokaklar
  • Yalancı Yarim
  • Hırçın Menekşe
  • Koçum Benim
Önceki makaleBozkır Arslanı Celaleddin Behram Kimdir? Cemal Hünal
Sonraki makaleBozkır Arslanı Celaleddin Şemseddin Kimdir? Ferhat Yılmaz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here