Ana sayfa Oyuncular Bozkır Arslanı Celaleddin Subutay (Akmal Mirzo) Kimdir?

Bozkır Arslanı Celaleddin Subutay (Akmal Mirzo) Kimdir?

0
Akmal Mirzo Kimdir?
Bozkır Arslanı Celaleddin Subutay

Önemli karakterlerden Bozkır Arslanı Celaleddin Subutay kimdir, canlandıran Akmal Mirzo kimdir, dizileri, yaşı, biyografi ve nereli gibi soruların cevabı.

Sahneleri ile dikkat çeken dizi, ATV ekranlarında 1. bölüm yayınlandıktan sonra eleştirilerde aldı, oldukça beğenenlerde oldu. Elbette bu konu tartışılır, fakat yaz dizisi olarak yüksek bütçeli bir dizinin karşımıza çıkması bence pek çok yönden avantajı ve yararlı bir durum, özellikle birkaç ay ortalık aşk dizileri ile dolup taşacakken. Bakalım ilerleyen bölümlerde savaş sahneleri nasıl olacak.

Bozkır Arslanı Celaleddin Subutay Kimdir?

İsim:Akmal Mirzo
Yaşı:1983
Boyu:1.85 M
Kilosu:85-90 KG
Nereli:Taşkent, Özbekistan
Eşi veya Sevgilisi:Bilinmiyor, yok.

1983 yılında Özbekistan’da doğan oyuncu farklı alanlarda aktiflik göstermiş ve yıldızı henüz yeni parlamaktadır. Kendisi hakkında epey az bilgiye sahip olsak da, kariyerine ilk olarak radyoda çalışarak ve buradaki bazı etkinliklere veya programlara katılarak kariyerine başladığı bilinmektedir.

Bunun yanında bazı şarkı videoları vardır. Televizyon dizi kariyerinden bahsedecek olursak, kendisi 2018 yılında Yuraklar jangi isimli dizide görüyoruz.

Bu dizide ve şarkı videolarında kendini gösteren oyuncu nihayet fiziksel özelliklerini de iyi bir şekilde kullanabileceği bu dizide yer almaya başarmıştır. Kendisi Özbekistan doğumlu olduğu için Moğolları canlandırmak için uygun ve harika fiziksel özelliğe sahip.

Şuanda Cengiz Han‘ın en önemli komutanı olan Subutay karakteri olarak bu dizide yer alacak. Oyuncunun kariyerinde başarılar diliyoruz, bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak.

Akmal Mirzo dizileri, oynadığı diziler

2018 – Yuraklar jangi

Önceki makaleBozkır Arslanı Celaleddin Cebe (Jamshid Sagatov) Kimdir?
Sonraki makaleBozkır Arslanı Celaleddin Nizamülmülk (Tohir Saidov) Kimdir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here