Ana sayfa Oyuncular Bozkır Arslanı Celaleddin Nizamülmülk (Tohir Saidov) Kimdir?

Bozkır Arslanı Celaleddin Nizamülmülk (Tohir Saidov) Kimdir?

1
Tohir Saidov Kimdir?
Bozkır Arslanı Celaleddin Nizamülmülk

Selçuklu devletinin veziri Bozkır Arslanı Celaleddin Nizamülmülk kimdir, canlandıran Tohir Saidov kimdir, biyografi, kaç yaşında ve nereli gibi soruların cevabı.

Yaz dizilerinde nadir olarak gördüğümüz savaş dizileri, ATV aracılığı ile bu yaz, bu dizi ile karşımıza çıkacak. Savaş sahneleri ve kostümler oldukça güzel görünüyor. Cengiz Han’ın dönemini anlatması ile de merak uyandıran bir dizi haline geldi, bakalım ilerleyen bölümler güzel olacak mı?

Bozkır Arslanı Celaleddin Nizamülmülk Kimdir?

İsim:Tohir Saidov
Yaşı:8 Eylül 1965
Boyu:1.78 M
Kilosu:75 KG
Nereli:Khorezm ,Özbekistan
Eşi veya Sevgilisi:Bilinmiyor, yok.

1965 yılında Khorezm‘de doğan tecrübeli oyuncu ilk olarak oyunculuk eğitimini almak için Taşkent Tiyatro ve Güzel Sanatlar Üniversitesi‘ne gitti ve burada ilk tecrübelerini edindi.

Bu alanda kendini ilerletmek isteyen oyuncu, o yıllardan günümüze hep projelerde ve diğer yapımlarda bulundu. Televizyon kariyerinden bahsedecek olursak, ilk olarak 2005 yılında Yarim baxt yapımında kendisini görüyoruz. Fakat, kariyerinin başlangıcına 2005 yılı diyemeyiz, çünkü bu yapım oyuncunun kariyerinde bilgisi girilen ilk yapım, ve daha önceden de bazı projelerde bulunduğu düşünülüyor, o projelerin bilgi ve tarihleri girilmediği için net bir şey söylemek oldukça zor.

Daha sonra ise kendisi 4 farklı yapımda daha görüyoruz, şuan ki bulunduğu bu diziden önce 2012 yılında Jasur yapımda bulundu, yani ekrandan uzak bir dönem geçirdi.

Yayınlanan bölümler ile gayet iyi iş başaran oyuncu, bilindiği karıyla kariyerinin başlangıcından günümüze toplamda 6 yapımda yer aldığı bilinmektedir, oyuncuya başarılar dileriz.

Tohir Saidov dizileri, oynadığı diziler

2012 – Jasur
2011 – Arzanda
2011 – Yondiradi Kuydiradi
2007 – 18 kvadrat Aliyev
2005 – Yarim baxt

Önceki makaleBozkır Arslanı Celaleddin Subutay (Akmal Mirzo) Kimdir?
Sonraki makaleBozkır Arslanı Celaleddin Şirin (Feruza Normatova) Kimdir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here