Ana sayfa Oyuncular Bozkır Arslanı Celaleddin Ayçiçek Kimdir? Rano Shodiyeva

Bozkır Arslanı Celaleddin Ayçiçek Kimdir? Rano Shodiyeva

0
Rano Shodiyeva Dizileri
Bozkır Arslanı Celaleddin Ayçiçek Kimdir?

Hintli cariye Bozkır Arslanı Celaleddin Ayçiçek kimdir, canlandıran Rano Shodiyeva biyografi, dizileri, kaç yaşında ve kimdir gibi soruların cevapları.

Diğer oyuncular için Bozkır Arslanı Celaleddin Oyuncu Kadrosu konusuna gidebilirsiniz.

Bozkır Arslanı Celaleddin Ayçiçek Kimdir?

Alaeddin‘nin annesidir, kendisi tarihte geçtiği kadarıyla Hintli bir cariyedir. Tarihte kendisi hakkında pek çok bilinmeyen vardır, fakat asıl adı Mengübirti‘dir, daha sonra toprak değiştirince adı Ayçiçek olmuştur.

Aslında uzun yıllar kendi toprağında, yani ailesinin yanında yer almış fakat, o değil de farklı bir anneden doğan kardeşi Uzlagşah veliaht olarak seçildiği için, hayat onu farklı yerlere sürüklemeye başlamıştır.

Rano Shodiyeva kimdir?

Yaşı:12 Ağustos 1979
Boyu:1,69 m
Kilosu:57 kg
Nereli:Taşkent, Özbekistan
Sevgilisi, Eşi:OlimUzakoff

1979 yılında Taşkent’te doğan güzel oyuncu evli ve 3 çocuk annesidir eşinin ismi OlimUzakoff‘dur. Kendisi Özbekistan’da pek çok filmde yer almış, tecrübeli oyunculardan bir tanesidir.

Oyunculuğunun yanı sıra farklı alanlarda da emek göstermiştir, örneğin Özbekistan’da kurulan Engelli Gençlik ve Çocuklar Merkezi’nde yöneticilik yapmıştır.

Televizyon kariyerinden bahsedecek olursak kendisi ilk olarak 2006 yılında yayınlanan Osmon yaqin isimli filmde yer almıştır. Daha sonra ise Qalbim O’g’risi, Maktub ve Sarob isimli filmlerde 2011 yılında kadar yer almıştır. Bu 4 film ile artık kariyerinde tanınmaya başlayan biri haline gelmiştir.

Fakat kendisini en iyi tanıtan filmi Vatan isimli Özbekistan’da yayınlanan filmdir, bu filmde Gunavsha karakterini canlandırmış ve tanınan biri haline gelmiştir.

Oyuncunun kariyerini incelediğimiz zaman bu diziden önce sadece bir dizi yani tv serisinde bulunmuştur. 2015 yılında Mehmonhona adlı dizide kendisini görüyoruz, bunun haricinde bir dizide yer almadı, yani şuan ki dizisi, oyuncunun ikinci dizisi olacak. Kariyerinin başlangıcına 2006 yılı diyebileceğimiz oyuncu kariyerinin başından günümüze toplamda 12 projede yer almıştır.

Rano Shodiyeva dizileri, oynadığı diziler

  • Mehmonhona
Önceki makaleBozkır Arslanı Celaleddin Şemseddin Kimdir? Ferhat Yılmaz
Sonraki makaleBozkır Arslanı Celaleddin Mihricihan Kimdir? Rayxon Ulasenova

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here