Ana sayfa Oyuncular Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş Kimdir? Devrim Saltoğlu

Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş Kimdir? Devrim Saltoğlu

0
Devrim Saltoğlu Dizileri
Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş Kimdir?

Tecrübeli oyuncu Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş kimdir ve canlandıran Devrim Saltoğlu dizileri, eşi, evli mi ve kaç yaşında gibi soruların cevapları.

Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncu Kadrosu için bu konuya gidebilirsiniz.

Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş Kimdir?

Kendisi normal hayatta da bildiğiniz üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı idi. Elbette dizimizde de aynı şekilde olacak ve tarih tekerrür edecektir.

Bu karakterimiz dizi içerisinde Kıbrıs’ın kurtuluşunda çok büyük rol oynayacaktır, özellikle insanları yönetmesi ve bu uğurda hayatını tehlikeye atması, onun Cumhurbaşkanı olma yolunu açacaktır.

Devrim Saltoğlu kimdir?

Yaşı:30 Haziran 1973
Boyu:1,78 m
Kilosu:80 kg
Nereli:Trabzon
Eşi, Sevgilisi:Ceren Şekerci (e. 2007-2018)

1973 yılında Trabzon’da doğan oyuncu 2007 yılında Ceren hanım ile evlenmiş ve 2018 yılında ayrılmışlardır. İlk olarak Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü tamamlamıştır, daha sonra ise Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuğu Bölümü’nde oyunculuk eğitimi almıştır.

Kendisi ilk olarak 2001 yılında Doksan-Altmış-Doksan dizisinde Sadet karakteri ile görüyoruz. Daha sonraki yıl ise yani 2002 yılında Asmalı Konak isimli dizide 20 bölüm Seyhan Karadağ karakteri ile yer almıştır. Dizinin tutması ve kendisinin 20 bölüm yer alması ile kariyerinde önemli bir gelişe olmuştur.

Fakat asıl gelişme ve kendisini tanıtan dizi 2006-2008 yılları arasında Cihan karakteri ile 79 bölüm yer aldı Sıla dizidir. Oyuncu kariyerinin başından günümüze toplamda 16 projede yer almıştır.

Devrim Saltoğlu dizileri, oynadığı diziler

  • Güvercin
  • Cennet’in Gözyaşları
  • Osmanlı’da Derin Devlet
  • Kızım Nerede
  • İhanet
  • Sıla
  • Melekler Adası
  • Doksan-Altmış-Doksan
Önceki makaleBir Zamanlar Kıbrıs Mücahit Kimdir? Ömer Turan
Sonraki makaleBir Zamanlar Kıbrıs Mine Kimdir? Bade Arazlı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here