Ana sayfa Oyuncular Bir Zamanlar Kıbrıs Makarios Kimdir? Emre Törün

Bir Zamanlar Kıbrıs Makarios Kimdir? Emre Törün

0
Emre Törün Dizileri
Bir Zamanlar Kıbrıs Makarios Kimdir?

Merak edilen isim Bir Zamanlar Kıbrıs Makarios kimdir (Makaryos) ve canlandıran Emre Törün oynadığı diziler, boyu, eşi ve kaç yaşında gibi bilgiler.

Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncu Kadrosu için bu konuya gidebilirsiniz.

Bir Zamanlar Kıbrıs Makarios Kimdir?

Bildiğiniz üzere kendisi yani Makaryos Kıbrıs olayları olmadan önce, yani bölünmeden önceki cumhur başkanıydı. Bu karakterimiz de aynı bu kişiliğe bürünecek.

Ayrıca kendisi rumların lideridir, dini lideri de diyebiliriz. Elbette ki, bu karakter dizideki en önemli karakterler biridir, çünkü olaylar bu karakterin etrafında dönecektir.

Emre Törün kimdir?

Yaşı:11 mart 1972
Boyu:1,76 m
Kilosu:75 kg
Nereli:İstanbul
Eşi, Sevgilisi:Bilinmiyor, yok.

1972 yılında İstanbul’da doğan oyuncu ilk olarak bale eğitimine İstanbul Devlet Konservatuarı’nda başlamıştır. Fakat tiyatro oyuncusu olmak istemesi ile bu alanda ilerlememiş ve sonrasında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne başlamıştır.

Burada ilk oyunculuk deneyimlerini ve derslerini alması ile 1997 yılında Kara Melek dizisinde ilk dizi, televizyon tecrübesini yaşamıştır. O günlerde yani 2013 yılında kadar çok fazla rol alamamıştır, fakat 2013 yılında Mehmet Varol karakterini Güneşin Kızları dizisinde 43 bölüm canlandırması ile daha da tanınır hale gelmiştir.

Bunun üzerine 2015-2017 yılları arasında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde 73 bölüm İstihbaratçı Nevzat karakterini canlandırması ile tanınır bir oyuncu olmuştur. Kariyerinin ilk gününden günümüze toplamda bilinen 11 televizyon projesinde yer almıştır.

Emre Törün dizileri, oynadığı diziler

  • Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
  • Reaksiyon
  • Güneşi Beklerken
  • Pepee
  • Kara Melek
Önceki makaleBir Zamanlar Kıbrıs Salahi Kimdir? Ahmet Somers
Sonraki makaleBir Zamanlar Kıbrıs Şef Kimdir? Orhan Şanlı Baykent

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here