Ana sayfa Oyuncular Baraj Tülay Kimdir? Sabriye Kara Oynadığı Diziler

Baraj Tülay Kimdir? Sabriye Kara Oynadığı Diziler

0
Sabriye Kara Oynadığı Diziler
Baraj Tülay Kimdir?

Tecrübeli oyuncu Baraj Tülay kimdir ve canlandıran Sabriye Kara dizileri, nereli, eşi ve kaç yaşında gibi soruların ayrıntılı cevapları.

Diğer oyuncular için Baraj Oyuncu Kadrosu konusuna gidebilirsiniz.

Baraj Tülay Kimdir?

Karakterimiz Hakan‘ın annesidir, yani minik Mert‘in babaannesidir. Yapısı sert bir kadındır, pek çok şeyi kuralına göre yapmak ister ve bu yüzden sert bir mizaca sahiptir.

Buna neden olan aslında biraz da oğlu Hakan‘dır, pek rahat durmaz, düzgün bir adam değildir. Hatta Nehir‘e bile aşık olduğu düşünülmektedir, tabi bu da aile gibi her şeyi karıştırmaktadır.

Sabriye Kara kimdir?

Yaşı:18 Eylül 1954
Boyu:1,62 m
Kilosu:60 kg
Nereli:Çayeli, Rize
Eşi, Sevgilisi:Bilinmiyor, yok.

Yıllarında oyuncusu diyebileceğimiz tecrübeli isim 1954 yılında Çayeli’nde yani Rize’de doğmuştur. Kendisi kariyerine 1967 yılında rol aldığı tiyatrolar ile başlamıştır.

İlk tiyatro oyunları ise Şahin Tek, Gen-Ar, Türk Yazarları ve Kenan Büke gibi daha pek çok tiyatro gösterinde yer almıştır, böylelikle hem oyunculuğu gelişmiş, hem de tanınırlığı artmaya başlamıştır, kısacası kendisine sahnede pişen bir oyuncu diyebiliriz.

Televizyon kariyerinden bahsedecek olursak ilk olarak 1981 yılında Şaka Yapma isimli filmde yer almıştır ve yaklaşık 10 yıl filmlerde yer almaya devam etmiştir. Daha sonra dizilerde daha çok rol almaya başlamıştır, sonuç olarak tecrübeli oyuncu kariyerinin ilk gününden günümüze toplamda 24 televizyon projesinde bulunmuştur.

Sabriye Kara dizileri, oynadığı diziler

  • Kör Düğüm
  • Beş Kardeş
  • Vazgeç Gönlüm
  • Bizimkiler
  • Yazlıkçılar
  • İlk Aşk
  • Aile Bağları
Önceki makaleBaraj Meryem Kimdir? Kübra Dilara Çelen Dizileri
Sonraki makale50m2 İmam Kimdir? Murat Kılıç Yaşı, Dizileri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here