Ana sayfa Oyuncular Aşkın Tarifi Fırat Karasu Kimdir? Kadir Doğulu Yaş

Aşkın Tarifi Fırat Karasu Kimdir? Kadir Doğulu Yaş

0
Kadir Doğulu Yaş
Aşkın Tarifi Fırat Karasu Kimdir?

Dizinin başrolü Aşkın Tarifi Fırat Karasu kimdir ve canlandıran Kadir Doğulu kaç yaşında, boy, eşi ve dizileri gibi diğer detaylar.

Aşkın Tarifi Dizisi Oyuncuları için bu konuya tıklayınız.

Aşkın Tarifi Fırat Karasu Kimdir?

Kendisi harika bir aşçıdır, fakat asıl uzmanlık alanı kebaptır, yani kebap ustasıdır. Aşk Doktoru lakaplı birisi ne yazık ki onun kalbini kırar ve ona kötü şeyler yaşatır, dizinin konusu da tam burada başlar. Kendisine yaşattıklarını ona yaşatmak için yola çıkar.

Bu amaç doğrultusunda restorana girer ve burada usta olarak çalışmaya başlar. Burada Naz Soyluer ile karşılaşır, o da restoranın sorumlularından biridir, işi anlatırken birbirleri ile tanışırlar. Başkahramanımız bu tanışmadan sonra gerçek aşkın bu olduğunu düşünür.

Kadir Doğulu kimdir?

Yaşı:19 Nisan 1982
Boyu:1,79 m
Kilosu:71 kg
Nereli:Mersin
Eşi, Sevgilisi:Neslihan Atagül (e. 2016)

1982 yılında Mersin’de doğan başarılı oyuncu ilk olarak İstanbul Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nü tamamlamıştır, bu alanda ilerlemeyip daha sonra dan oyunculuğa yönelmiştir. Ayrıca kendisi 2016’dan beridir Neslihan Atagül ile evlidir, kardeşi is Kemal Doğulu‘dur.

Kendisini ilk olarak 2010 yılında Küçük Sırlar adlı yapımda görüyoruz. Burada 19 bölüm Ali karakterini canlandırmıştı, bununla beraber 2011 yılında tutan dizi Pis Yedili‘de Güney karakteri ile yer alması ile artık kariyeri ilerleme aşamasına gelmiştir.

Daha sonra pek çok yapımda önemli rollerde yer aldı, bunlardan bazılar; Fatih Harbiye dizisinde Macit Arcaoğlu karakteri ile 50 bölüm, Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Mehmet Giray Han karakteri ile 28 bölüm ve Vuslat dizisinde Aziz Korkmazer karakteri ile 44 bölüm yer almıştır.

Yukarıda saydığımız 3 dizi ile de artık kariyerinde tanınan ve dizilerin aranan isimlerinden biri haline gelmeyi başarmıştır. Oyuncu kariyerinin başından günümüze toplamda 13 projede yer almıştır.

Kadir Doğulu dizileri, oynadığı diziler

  • Vuslat
  • Babamın Günahları
  • Bana Sevmeyi Anlat
  • Muhteşem Yüzyıl Kösem
  • Sevdam Alabora
  • Fatih Harbiye
  • Pis Yedili
  • Küçük Sırlar
Önceki makaleAşkın Tarifi Dizisi Ne Zaman Başlıyor? Hangi Kanalda?
Sonraki makaleAşkın Tarifi Sultan Yılmaz Kimdir? Yasemin Baştan

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here